Electra kasutab TIG-keevitust, kvaliteetseid osi, parimaid tehnoloogilisi lahendusi ja Shimano arukat süsteemi (tagab täpse ja mugava käiguvahetuse). Paljudel mudelitel on rummusisene käiguvahetus – tagumised hammasrattad on peidetud rummu sisse ning on välistingimuste eest kaitstud.
Electra jalgrataste põhitunnuseks on FLAT FOOT TECHNOLOGY® (23-kraadine eraldusjoon), st traditsiooniline sõiduasend on pööratud 23 kraadi püstipoole ette väntamise asendisse, säilitades sama keha ergonoomika. Nii on jõud ja efektiivsus kombineeritud mugavuse ja hästijuhitavusega. Sellises sõiduasendis ei lähe kaela- ja õlalihased pingesse, käed ei suru lenkstangile, seisuasendis ulatuvad jalatallad maha, mistõttu saab seda jalgratast rahvarohketes kohtades kasutada jooksurattana, st sadulast ei ole vaja maha tulla ja ratast käe kõrval lükata, vaid saate jääda sadulase ning ratast jalgadega edasi lükata. Flat Foot tehnoloogia tõstab seega ka Electra jalgratastega sõidu turvalisust.
Kõikidel BALLOON kummidega mudelitel on Saksamaal disainitud Schwalbe Fat Frank kummid, millel on rohkem loomulikku vedrustust ja vähem veeremistakistust, mis muudab sõidu eriti mugavaks ja sujuvaks.